Jakie akcesoria przydadzą się w podróży?

Wakacje czas zacząć! Niezależnie od tego, czy na wakacyjny wyjazd jedziesz w pojedynkę, z najbliższą rodziną, czy paczką znajomych. Bez znaczenia, czy jedziesz stopem, swoim samochodem, pociągiem, czy lecisz samolotem. W każdej podróży przydadzą Ci się praktyczne akcesoria. Jakie? Prezentujemy poniżej.

dziewczyna z walizką

  1. Pasek na walizkę
  2. Kłódka na walizkę
  3. Identyfikator na bagaż
  4. Saszetka na dokumenty
  5. Poduszka podróżna
  6. Opaska na oczy
  7. Waga bagażowa
  8. Zestaw kosmetyczek/pokrowców
  9. Buteleczki na kosmetyki
  10. Butelka filtrująca wodę

1. Pasek na walizkę

Pasek na walizkę przydaje się przede wszystkim, gdy leci się samolotem i nadaje się bagaż rejestrowany. Warto jednak i w innych okolicznościach na niego postawić. Przede wszystkim pozawala ścisnąć zbyt mocno wypchaną walizkę, ale też zapobiega wysypaniu się jej zawartości w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia zamka. Wybierając model w kontrastowym kolorze lub interesującym wzorze można spersonalizować walizkę. Nie mówiąc o tym, że modele na szyfr zabezpieczają bagaż przed zaglądaniem do jego środka.

pas do walizki

2. Kłódka na walizkę

Oczywiście oprócz paskiem, walizkę można zabezpieczyć kłódką. Może być na kluczyk, a może na szyfr. Najważniejsze, by udając się do Stanów Zjednoczonych mieś kłódkę TSA, czyli taką, którą mogą otworzyć celnicy.

klodka do walizki

3. Identyfikator na bagaż

Warto do walizki, torby, plecaka przypiąć identyfikator bagażu. Dzięki temu znacznie łatwiej sprawdzić, czyj jest. Przydaje się to zwłaszcza, gdy zerwie się taśma na lotnisku, czy zaginie bagaż.

zawieszka adresowa

4. Saszetka na dokumenty

Nie ma co ukrywać, że na dworcach lotniskach i innych tego typu miejscach podróżnym, a raczej ich dokumentom i pieniądzom zagrażają kieszonkowcy. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest mieć je bliżej ciała. W plecaku czy torebce są narażone na kradzież. Warto kupić saszetkę na pas lub szyję i w niej trzymać to, co najcenniejsze.

saszetka

5. Poduszka podróżna

Aby zapewnić sobie komfort w czasie długiej jazdy samochodem, komunikacją lądową lub podczas lotu samolotem, dobrze jest wziąć ze sobą poduszkę podróżną. Może być dmuchana, a może wypełniona granulatem lub puchem. Zwykle ma kształt rogala, który zakłada się na kark, to idealne dopasowanie.

poduszka podróżna

6. Opaska na oczy

Z tych samych powodów – wygody, dobrze jest zabierać ze sobą w podróż opaskę na oczy. Jest lekka, nie zajmuje wiele miejsca, a podnosi komfort. Zdecydowanie ułatwia spanie w publicznych miejscach, w ciągu dnia.

opaska na oczy

7. Waga bagażowa

W przypadku bagażu przewożonego samolotem znaczenie często ma jego waga. Właśnie dlatego należy wiedzieć, czy się jej nie przekroczyło. W sprawdzeniu tego pomagają kompaktowych rozmiarów wagi bagażowe. Mogą być elektroniczne lub mechaniczne.

waga bagażowa

8. Zestaw kosmetyczek/pokrowców

Aby zaprowadzić porządek w dużej torbie, walizce, plecaku warto postawić na funkcjonalne kosmetyczki. Decydują się na zestaw otrzymuje się praktyczne etui na poszczególne składowe bagażu. W jednej można przewozić kosmetyki, w innej bieliznę, jeszcze w innej ubrania czy buty.

zestaw kosmetyczek

9. Buteleczki na kosmetyki

Aby móc przewozić kosmetyki w postaci płynnej w bagażu podręcznym, konieczne jest ich umieszczenie w transparentnej kosmetyczce, w której znajdą się również przezroczyste buteleczki o pojemności max 100 ml. Takie pojemniki na kosmetyki do samolotu powinny spełniać określone wymogi.

buteleczki na kosmetyki

10. Butelka filtrująca wodę

Niezależność w podróży daje butelka z wkładem filtrującym wodę. Dzięki niemu nie trzeba się martwić o zakup napojów. Każda woda z kranu jest pozbawiana zanieczyszczeń, chloru. Zyskuje się więc nie tylko bidon, ale i sposób na uzdatnianie wody.

butelka filtrująca

Odpowiedz