Co robić gdy pada deszcz? Jak nie nudzić się w deszczowe dni

Niby wiosna, więc powinniśmy spędzać więcej czasu poza domem, ale pogoda niekoniecznie do tego zachęca. Energia jest, bo dni stały się długie, ale nie wiadomo, co ze sobą począć w tak deszczowe dni. Podpowiadamy, co robić, gdy pada deszcz.

krople deszczu

Czytanie książek

Jak wiadomo, można podczas deszczowego popołudnia, a nawet całego dnia, poczytać książki. Jakie? Najlepiej takie, które nie przygnębią nas dodatkowo. Lepiej odłożyć kryminały, dramaty i książki historyczne. Zdecydowanie lepiej postawić na lekkie powieści np. fantastykę, poradniki lub książki podróżnicze. Być może to będzie sposób na to, by przenieść się myślami w inne miejsce, najlepiej o znacznie lepszej aurze pogodowej. Może to okazja do przeczytania przewodnika i zaplanowania urlopu?

książki podróżnicze

Oglądanie filmów

Dla tych, którym w ciągu pochmurnych, deszczowych dni nie chce się nawet czytać książek, idealną opcją na zapewnienie sobie rozrywki może być oglądanie filmów. Najlepiej zrobić sobie maraton filmowy. Co obejrzeć? Zdecydowanie niech będzie to komedia, może film animowany?

Ćwiczenia w zaciszu domowym lub w klubie fitness

Aby lepiej poradzić sobie z „szarówką” jaka panuje na zewnątrz, można postawić na aktywność fizyczną. Wspomaga wydzielanie endorfin, a także sprzyja przygotowaniu ciała na nadejście sezonu plażowego. Można ćwiczyć w domu – samodzielnie lub z trenerem z YouTube, świetne są też treningi na DVD. Można też wsunąć nogi w kalosze, skryć się pod parasolem lub peleryną i udać się do klubu fitness.

płyty z treningami Lewandowskiej i Chodakowskiej

Domowe SPA

To propozycja nie tylko dla pań. Gdy za oknem leje lub bez przerwy sączy się tzw. kapuśniaczek, można sobie wypełnić wolny czas domowymi zabiegami SPA. Jakimi? Można zrobić sobie długą kąpiel w leczniczej soli lub naparach ziołowych, manicure, pedicure, peeling twarzy lub nawet całego ciała, nałożyć maseczkę, wykonać masaż dłoni lub stóp. Bardziej zaawansowanym polecamy wykonanie olejowania lub laminowania włosów, hennę brwi.

Gra w planszówki

Jeśli nie chcemy czasu w domu spędzać w czasie deszczu samodzielnie, możemy zaproponować rodzinie/współlokatorom grę w planszówki. Można też po prostu zaprosić do siebie znajomych lub krewnych. Dzisiaj jest tak wiele gier planszowych do wyboru, że znajdzie się taką, która spodoba się wszystkim i zapewni świetną zabawę.

gra planszowa

Wyjście na kulturę

Aby nie siedzieć w czasie deszczu w domu, można poszukać alternatywnego sposobu na spędzanie czasu pod daszkiem. Idealne są do tego wszelkie miejsca z tzw. kulturą. Można wybrać się do kina – ta opcja wybierana jest najczęściej, można też postawić na teatr, filharmonię lub operę. Co kto lubi. Warto pomyśleć też o okolicznych muzeach i galeriach sztuki.

Powyższe pomysły sprawdzą się nie tylko w czasie deszczowych dni, ale są też idealną opcją na każdy wolny wieczór. Czyt to spędzany w pojedynkę, czy ze znajomymi.

Odpowiedz