Co robić w niedziele wolne od handlu?

Już 11. marca będzie pierwsza niedziela wolna od handlu, a wraz z nią sukcesywnie pojawią się kolejne. Od 2020 r. ma obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele. Dla wielu osób niedziela była dniem idealnym na robienie zakupów, zwłaszcza spacerowanie po galeriach handlowych. Podpowiadamy, czym wypełnić ten czas.

kobieta w markecie

Zakupy internetowe

Nowa ustawa o handlu w niedzielę nie obejmuje swoimi zakazami sprzedaży w internecie. Właśnie dlatego warto tego dnia przejrzeć oferty sklepów internetowych, serwisy aukcyjne i portale ogłoszeniowe takie jak Sprzedajemy.pl. Jeśli coś się spodoba warto zapisać to w zakładkach, rozważyć wszelkie za i przeciw. Następnie kupić.

Plusem zakupów online jest możliwość poczytania na temat marki, modelu, parametrów danej rzeczy, a co najważniejsze – porównania cen. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić. Często zapisując się do newsletterów dostaje się dodatkowe zniżki, nie mówiąc o kuponach dostępnych na niektórych stronach, czy hasłach, które pomniejszają wysokość płatności.

Aktywna niedziela

Dla osób, które na co dzień pracują za biurkiem lub z innych powodów nie mają zbyt wiele aktywności, idealnym pomysłem jest niedziela na sportowo. Można zapisać się na siłownię lub ćwiczenia z trenerem personalnym. Warto pojechać na krytą pływalnię lub wręcz do aquaparku. Można też zacząć grać w squasha lub kupić do domu sprzęt sportowy typu rowerek treningowy, czy urządzić domową siłownię. Warto też udać się raz na jakiś czas na ściankę wspinaczkową, gokarty, paintball laserowy. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że pogodna niedziela jest idealna na wycieczkę rowerową lub wyjście na rolki. Zimą – można postawić na łyżwy, narty.

rolki

Niedzielne wycieczki za miasto

W tym wypadku wiele zależy od miejsca zamieszkania. Osoby z południa Polski powinny korzystać z bliskości gór i stawiać na niedzielny trekking. Spacer po górskich szlakach jest nie tylko sposobem na relaks, ale i pomysłem na aktywne spędzanie czasu z rodziną, przyjaciółmi.

Mieszkańcy Pomorza mają blisko nie tylko plaże, ale i piękne lasy, deptaki, które doskonale nadają się na niedzielny pobyt. Warto odciąć się od zgiełku miasta i pojechać spędzić czas na łonie natury.

Jeśli pogoda pozwoli, to na Warmii, Mazurach, Kujawach warto udać się na spływ kajakowy. Można wynająć, a można kupić swój kajak używany i być przygotowanym nawet na spontaniczne wyjazdy. Celebrować niedzielę bez handlu można już w sobotę, a nawet w piątek. W góry, nad morze, na Mazury, czy po prostu do najbliższego gospodarstwa agroturystycznego można, a nawet warto udać się na cały weekend.

kajak

Kultura i rozrywka

Sport i wyjazdy nie są dla Ciebie? Potrzebujesz innych pomysłów na spędzanie niedzieli w pojedynkę, z rodziną lub paczką znajomych? Postaw na kulturę lub rozrywkę! Być może niedziela, która nie może być spożytkowana na zakupy, będzie doskonałym dniem na wyjście do teatru? Tak niewielu z nas chodzi na spektakle. Wolisz kino? Wybierz się więc na film na dużym ekranie. Kochasz muzykę? Być może Twój idol gra koncert w pobliżu właśnie w niedzielę. Jak jeszcze można spędzić czas w niedzielę z kulturą i rozrywką? Można pojechać coś pozwiedzać – okoliczny zamek lub inny zabytek. Warto udać się do muzeum. Świetnej rozrywki może dostarczyć wyjście do kręgielni, na bilard. A może lokalna drużyna piłki nożnej gra mecz?

Odpowiedz