10 najpopularniejszych prezentów walentynkowych

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem święta zakochanych, to zakończ lekturę w tym miejscu, jeśli je obchodzisz i szukasz pomysłu na prezent dla ukochanej osoby, to przybywamy z pomocą. Przedstawiamy 10 najpopularniejszych prezentów na walentynki.

napis love

1. Kwiaty

Chyba nikogo nie zdziwi pierwsza propozycja. Czerwona róża, a najlepiej bukiet złożony z kilku, to niemalże obowiązek. Warto jednak spojrzeć na to inaczej. Cięte kwiaty szybko zwiędną. Warto więc pomyśleć o zakupie róży w doniczce lub innego kwiatu, np. storczyka. Ozdobią pokój ukochanej i będą przypominać o uczuciu.

2. Czekoladki

Do kwiatów warto dołożyć czekoladki, można też dać je solo, jeśli wie się, że bliska osoba nie lubi kwiatów lub po prostu portfel świeci pustką. Można postawić na tzw. bombonierkę, można kupić Raffaello, można wybrać pralinki w pudełku w kształcie serca lub spersonalizowane czekolady robione na zamówienie.

3. Pluszaki

Kolejnym najpopularniejszym upominkiem wręczanym kobietom są pluszaki na walentynki. Najczęściej w postaci misia, ale też innych zwierzaków. Często trzymających w łapkach serce z wyszytym wyznaniem miłosnym. Nie nam oceniać, czy to zbędne, czy nie. Są panie, które ucieszy taki upominek. Warto pamiętać, że i taki pomysł się sprawdza.

miś pluszowy na walentynki

4. Perfumy

Jeśli wciąż poszukujesz prezentu idealnego dla bliskiej osoby, to pomyśl o zakupie perfum. Sprawdzą się zarówno na prezent dla kobiety, jak i mężczyzny. Oczywiście dokonują wyboru można postawić na ulubione perfumy ukochanego lub inny, który nam się podoba. Grunt to mieć pewność, że zapach spotka się z uznaniem i będzie z chęcią noszony.

5. Bielizna

Ukochanej osobie można kupić w ramach prezentu walentynkowego również bieliznę. Warto się jednak wcześniej upewnić, że zna się rozmiar. Panie z pewnością ucieszą się z kompletu zmysłowej bielizny, a panom można kupić bokserki.

bielizna koronkowa

6. Biżuteria

To wbrew pozorom nie tylko opcja dla obdarowania kobiety. Ukochanej kupić można kolczyki, bransoletkę, naszyjnik z wisiorkiem, a może nawet… pierścionek zaręczynowy. Walentynki zdają się być idealnym dniem na takie wydarzenie. Ukochanemu można kupić spinki do mankietów, a także męską bransoletkę, wisiorek, czy sygnet, jeśli wie się, że mężczyźnie się spodoba i będzie nosił.

7. Kubek

Do wyboru: klasyczny z uchem lub termiczny. Można kupić z nadrukiem związanym z hobby, z wyznaniem miłosnym, a nawet – z własnym zdjęciem. Tak spersonalizowany kubek na walentynki należy jednak zamówić z wyprzedzeniem.

kubek na walentynki

8. Album lub ramka

Na prezent walentynkowy nadają się też wspólne fotografie zebrane w albumie, multiramie lub jedno pojedyncze w ramce. Zarówno przedstawiające parę, jak i jedną z osób. Świetnie sprawdzają się też fotoalbumy, w których przygotowanie włożyło się sporo pracy. Opatrzone są opisami, nagłówkami i tylko zakochanym znanymi anegdotami.

9. Zaproszenie na kurs

Jeśli druga osoba marzy o tym, by się czegoś nauczyć, np. przygotowywać sushi, stworzyć las w słoiku, tańczyć pole dance, nurkować czy prowadzić samochód sportowy, to warto podarować jej zaproszenie na tego typu kurs. To piękne, gdy można się przysłużyć do rozwijania czyjejś pasji.

10. Wspólny wyjazd

Osoby, które są w długoletnim związku zwłaszcza docenią tego typu prezent, który pozwoli im wyjechać gdzieś i być tylko we dwoje. Może to być weekend w górach, gdzie nie ma nikogo, city break lub pobyt w spa. Najważniejsze, by wybrać na niego taki termin, w którym nie będą nękać telefonami osoby z zewnątrz i będzie można poświęcić drugiej osobie maksimum uwagi.

Oczywiście rodzaj prezentu powinien być dopasowany do stażu i stopnia zaangażowania związku, a także do osoby, którą się obdarowuje. Lepiej nie stawiać na kosztowny prezent, by nie wprawić drugiej osoby w zakłopotanie.

Odpowiedz