Gdzie szukać pracy? Jak znaleźć dobrą pracę?

W nowym roku niektórzy zaczynają rozglądać się za nową pracą lub mają dopiero zamiar wejść na rynek racy. Jak i gdzie szukać informacji o wolnych etatach? Gdzie szukać pracy? Sprawdź, co pomoże Ci znaleźć zatrudnienie.

drogowskaz do pracy

Rodzina i znajomi

Najlepiej zacząć od poinformowania bliskich i znajomych o tym, że poszukujesz pracy. Wiadomo, że nie jest to łatwe. Dla wielu bycie bezrobotnym to wstydliwa rzecz. Łatwiej, gdy ma się zatrudnienie, tylko chce się zmienić pracę i rozgląda się za lepszym stanowiskiem, Jeżeli poinformujemy osoby z otoczenia, zaraz może się okazać, że ktoś słyszał o tym, że gdzieś kogoś szukają. Nawet jeśli nie od razu, to może po jakimś czasie ktoś Ci da znać o pracy.

Portale z ogłoszeniami o pracę

Jeśli szukasz pracy, to koniecznie skorzystaj z Internetu. Jeśli nie masz pracy, to masz na to znacznie więcej czasu, niż pracując gdzieś na wypowiedzeniu. Wykorzystaj to. Przejrzyj przede wszystkim portale poświęcone typowo pracy. Takie jak pracuj.pl, infopraca.pl, gowork.pl, gazetapraca.pl. Znajdziesz tam wiele ogłoszeń. Możesz je filtrować, by wyodrębnić najbardziej interesujące. Codziennie sprawdzaj, czy nie pojawiło się coś nowego.

Portale ogłoszeniowe

Pracy szukać możesz również na portalach ogłoszeniowych. Na Sprzedajemy.pl wyodrębniona jest kategoria Praca. Dzięki temu na jednej stronie masz możliwość znalezienia nie tylko rzeczy do kupienia, czy usługodawców, ale także i zatrudnienia. Wystarczy wejść w kategorię Praca i wybrać interesującą branżę.

screen kategoria praca na sprzedajemy

Wybierać można spośród wielu różnych podkategorii. W zależności od tego, czy szukasz pracy fizycznej, czy interesuje Cię bardziej konkretna branża: gastronomia, finanse, marketing – na Sprzedajemy.pl przeglądając ogłoszenia o pracę możesz wyszukać każdej z nich.

screen branże praca na sprzedajemy

Serwisy społecznościowe

Pracy szukać można również za pośrednictwem serwisów społecznościowych, które niejako po to powstały. Tutaj to Ty tworzysz swój profil. Umieszczasz informacje o sobie, swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym. Tworzysz niejako CV. Pracodawcy i headhunterzy korzystają z tego i składają oferty zatrudnienia. Wśród tego typu serwisów wymienić należy LinkedIn i GoldenLine. Niektórzy pracowników szukają również poprzez Facebooka. Najczęściej dodają ogłoszenia w specjalnie utworzonych grupach. Warto dołączyć do tych związanych z branżą, w której chce się znaleźć zatrudnienie.

Urzędy pracy

Oczywiście pracy można szukać również w bardziej tradycyjny sposób, a więc zgłaszając się do urzędu pracy w swoim mieście. Wiele firm współpracuje z takimi placówkami, dzięki czemu czasami na etapie zgłoszenia pracownik może wiedzieć, że szybko coś „się znajdzie”.

Odpowiedz