Jak spędzić ferie? Gdzie wyjechać i co robić w czasie ferii zimowych?

Pierwsi uczniowie rozpoczną ferie zimowe już za tydzień. Po nich kolejni. Co robić w ferie? Jak spędzić czas wolny w zimie? Gdzie wyjechać? Na jakie atrakcje postawić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

dziewczynka z łyżwami

Wyjazd w „ciepłe kraje”

Sposobem na spędzenie ferii zimowych, na który stawia wielu z nas, jest wyjazd do kraju, w którym panuje wysoka temperatura. Zwłaszcza, jeśli nie lubią zimy, albo z jakichś powodów nie wyjeżdżają nigdzie w lecie. Dla wielu zapracowanych osób to doskonały sposób na relaks. Poszukać ofert zagranicznych podróży można również i na Sprzedajemy.pl. Dzięki temu można natrafić na opcję odmienną od tych oferowanych prze biura podróży.

rejs nad morzem

Sporty zimowe w górach

Miłośnicy sportów zimowych: snowboardu i narciarstwa z pewnością w ferie powinni postawić na wyjazdy na stoki. Można wyskoczyć na 1-2 dni, a można wyjechać na dłużej. Zarówno w polskie góry, jak i zagraniczne. Warto szukać hoteli i noclegów położonych blisko stoków. Świetnie sprawdzają się miejscowości, w których są jeszcze inne atrakcje, w tym na przykład aquaparki, termy. Ferie to również doskonały moment na naukę jazdy na nartach czy desce snowboardowej.

narty zjazdowe

Wyjazd w góry

Nawet jeśli nie uprawiamy sportów zimowych, to zimą warto udać się w góry. Zimą krajobraz prezentuje się zupełnie inaczej. Oczywiście, jeśli nie ma się doświadczenia, nie ma co wchodzić na wysokie szczyty. Warto po prostu pojechać, aby przespacerować się szlakami turystycznymi, zachwycić się widokiem ośnieżonych szczytów.

widok na Zakopane

Kulig zimowy

Jeżeli nigdy nie mieliśmy okazji uczestniczyć w kuligu zimowym, to warto na niego postawić. Tyczy się to nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W wielu miejscowościach górskich, ale i nie tylko odbywają się tego typu wydarzenia. Bardzo często połączone są z ogniskiem, czy biesiadą. Warunek jest jednak jeden: musi spać śnieg…

kulig saneczkowy

Wyjście na łyżwy

W wielu miastach, niezależnie od pogody, otwierane są lodowiska. Zimą cieszą się największą popularnością. To bardzo przyjemna atrakcja, aktywność. Przy większości lodowisk działają wypożyczalnie sprzętu, ale warto również poszukać używanych łyżew w atrakcyjnej cenie. To świetny sposób na spędzenie wolnych chwil podczas ferii zimowych.

łyżwy

Odpowiedz