Jak udekorować dom na święta Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia już wkrótce, większość z nas posprzątała już każdy kąt w domu. Nadszedł więc czas, by zająć się dekoracjami, by roztoczyć w domu aurę, aby poczuć zbliżające się Święta. Podpowiadamy, jak udekorować dom na Boże Narodzenie.

dekoracje świąteczne

Wieniec bożonarodzeniowy na drzwiach wejściowych

Dekorację domu warto zacząć od powieszenia na drzwiach wejściowych wieńca świątecznego. Wtedy już od progu będzie widać, że oczekujecie na Święta. Można zawiesić okrąg wykonany z naturalnych gałązek, postawić na sztuczny wieniec, zarówno przypominający naturalny, jak i z zupełnie innych tworzyw. Warto rozważyć wykonanie go metodą DIY.

wieniec swiateczny

Stroik na stół na Boże Narodzenie

W większości domów niemal oczywistym jest, że na stole musi znaleźć się stroik świąteczny. Często wybierane są przypominające wieńce, uzupełniają 4 świece adwentowe, zapalane kolejno w każdą niedzielę. Czasami wystarczy jednak, by na stole znalazła się choć jedna świeca, jakaś gałązka udekorowana bombkami. Warto szukać gotowych stroików.

stroik świąteczny

Choinka

O tym, jaką choinkę wybrać, pisaliśmy tutaj: http://blog.sprzedajemy.pl/1840/choinka-zywa-czy-sztuczna-jakie-drzewko-kupic-na-swieta-bozego-narodzenia/. Jednak samo drzewko to za mało. Trzeba je odpowiednio udekorować. Jedni robią to już 1. grudnia, inni czekają do Wigilii. To już kwestia przyzwyczajeń, tradycji, wygody. Tak, czy inaczej samo drzewko nie wystarczy. Warto pomyśleć o tym, by nieco inaczej niż zwykle ubrać drzewko. Można postawić chociażby na naturalne ozdoby: pierniki, zasuszone plasterki pomarańczy, szyszki, cukierki. Świetnie na choince wyglądają kokardki. Warto na żywym drzewku powiesić ozdoby w stylu retro – drewniane lub z rafii.

Światełka bożonarodzeniowe

Nic tak nie tworzy świątecznej atmosfery, jak światło i zapachy. Właśnie dlatego w wielu miejscach w domu warto postawić świece zapachowe lub zwykłe obwiązane laskami cynamonu, suszonymi plastrami pomarańczy. Oprócz tego dobrze jest postawić na lampki choinkowe nie tylko na drzewku, ale i w innych miejscach, np. na półce, regale, wokół lustra wiszącego.

lampki wiszące gwiazdki

Dekoracja okien na święta Bożego Narodzenia

Dobrze jest udekorować również okna. Można powiesić na karniszu na wstążkach bombki, dodatkowo obwiązane zieloną gałązką i wstążką, a można przy pomocy sztucznego śniegu odbić na szybie jakiś szablon. Świetną dekoracją w oknach są również elektryczne świeczniki łukowe adwentowe.

świecznik adwentowy

Jak udekorować balkon, taras, ganek na Święta?

Oczywiście jeśli ma się balkon lub taras, to warto pomyśleć o tym, aby i je ozdobić na święta. W tym celu warto przez balustradę przewiesić łańcuch imitujący gałązki, owinąć go lampkami, które można stosować na zewnątrz. Warto powiesić również kokardki. Można postawić również na bardziej śmiałe dekoracje. Na przykład postawić renifera, bałwana, św. Mikołaja, czy inne tego typu świąteczne ozdoby w dużym formacie, zwłaszcza te podświetlane.

ozdoba świetlna led

Odpowiedz