Jak rozgrzać się w domu, gdy temperatura spada, a grzejniki pozostają zimne?

Gdy temperatura drastycznie spada, a kaloryfery pozostają wciąż zimne, warto poszukać sposobów na to, by się rozgrzać. Przebywanie w wychłodzonych pomieszczeniach może się skończyć przeziębieniem lub nawet grypą. Podpowiadamy, jak się rozgrzać domowymi sposobami.

termofor i pościel

Jak ogrzać wnętrze?

Jeśli mamy w domu ogrzewanie miejskie i administracja nie planuje jeszcze napełniać kaloryferów, a w pomieszczeniach jest dość zimno, warto poszukać sposobów na to, by je ogrzać. Doskonale do tego nadaje się grzejnik olejowy. W prawdzie dość długo się rozgrzewa, ale oddaje ciepło przez długi czas, poza tym nie pobiera dużo prądu.

grzejnik olejowy

Zobacz, jakie grzejniki olejowe możesz kupić z drugiej ręki na Sprzedajemy.pl.

Jeśli zależy nam na szybkim ogrzaniu pokoju, możemy wybrać termowentylator. Od razu oddaje ciepło, jest niedrogi i niewielkich rozmiarów. Niestety pobiera sporo prądu, więc lepiej krótko z niego korzystać.

termowentylator

Termowentylatory znajdziesz również na Sp.pl.

Kuchnię możemy rozgrzać piekąc i gotując w niej. To świetny argument zwłaszcza dla osób, które nie lubią działać w kuchni. Przygotowując posiłki ruszamy się, a wtedy również nam cieplej.

Jak zapobiegać utracie ciepła w domu?

Chłód w domu może być też spowodowany nieszczelnymi oknami. Warto więc je dokręcić lub kupić uszczelki. Dzięki temu nie tylko będzie nam cieplej, ale i zmniejszymy rachunki za ogrzewanie.

To samo tyczy się drzwi wejściowych. Jeśli czujemy, że spod nich wieje, warto dokleić specjalną listwę. Jeśli jest bardzo źle – możemy położyć poduszkę przeciwko przeciągom, czy nawet – zwinięty w rulon koc.

Jak się rozgrzać?

Jeśli marzniemy w domu, to przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by nasze stopy były ciepłe. Staromodne ocieplane kapcie, czy grube, wełniane skarpety są więc niezbędne. Można pokusić się również o zakup specjalnego ocieplacza na stopy, który grzeje, gdy podłączy się go do prądu.

Świetnie sprawdza się również koc elektryczny. Jeśli się nim okryjemy odpoczywając na kanapie – szybko się ogrzejemy. Warto wybierać wykonany z wełny – pod takim jest znacznie przyjemniej.

koc elektryczny

Sprawdź, jakie koce elektryczne można kupić za pośrednictwem naszego portalu ogłoszeniowego.

Warto pomyśleć również o termoforze. To niedrogie rozwiązanie, a jakże skuteczne. Dobrze jest poszukać modelu „w sweterku” – jest znacznie przyjemniejszy niż gumowy, chroni też przed poparzeniem.

termofor

Oczywiście dobrze jest rozgrzewać się i od środka – pijąc gorącą herbatę, kawę, zupę. Jeśli jemy posiłki – lepiej wybierać te na ciepło. Produkty wyciągnięte z lodówki warto odstawić na chwilę na blat, by się nieco ogrzały. Aby napoje szybko się nie wychładzały, możemy pić je z kubków termicznych lub termosów.

kubek termiczny

Dobrze rozgrzewa krótki, gorący prysznic. Można zamoczyć też stopy w ciepłej wodzie. Zwłaszcza jeśli są mocno zmarznięte. Należy jednak stopniowo dolewać gorącej wody do miski z letnią, aby oszczędzić sobie szoku termicznego.

Świece nie dość, że tworzą romantyczny klimat, to jeszcze oddają sporo ciepła jak na swój niewielki rozmiar. Poza tym – gdy już schowamy się pod kocem elektrycznym z kubkiem parującej herbaty w dłoniach, znacznie uprzyjemnią nam chłodny wieczór.

Odpowiedz