Powrót do szkoły – co musi, a co może znaleźć się w wyprawce dla ucznia?

Koniec wakacji i początek roku szkolnego to nie tylko trudny okres dla dzieci, ale i ich rodziców, czy raczej – ich portfeli. Poza tym, że przeraża ilość rzeczy, jakie trzeba kupić, to jeszcze zatrważające jest to, jakie dylematy mogą nam towarzyszyć: czy robić remont pokoju, kupić dziecku laptop, a może czytnik e-booków.

przybory szkolne

Wyprawka do szkoły – co kupić?

Wiadomym jest, że kupić należy podręczniki, zeszyty i akcesoria papiernicze, takie jak blok rysunkowy i techniczny, farby, plastelinę, klej i inne.

Pozostaje pytanie, czy kupować nowy plecak i piórnik, czy jednak przekonać dziecko do tych zeszłorocznych. Jednak możemy być więcej jak pewni, że teraz w modzie są nowe bajki, tak więc tornister w Kucyki Pony odpada, lepiej kupić ten z Elsą lub Anną z „Krainy lodu”.

To samo tyczy się stroju na zajęcia z wychowania fizycznego – jeśli dziecko niewiele urosło przez wakacje – świetnie! Może jednak okazać się, że konieczny jest zakup nie tylko krótkich spodenek i koszulek, ale również – obuwia sportowego. Poza tym – chodzenie z workiem może być dla czwartoklasisty obciachem, chętniej będzie nosił strój w torbie sportowej.

tornister

Zobacz, jakie tornistry szkolne możesz kupić na Sprzedajemy.pl.

Powrót do szkoły = remont pokoju dziecięcego?

Jeśli dziecko idzie po raz pierwszy do szkoły koniecznie może okazać się przerobienie pokoju dziecięcego na pokój ucznia. Zabawki na półkach muszą ustąpić miejsca książkom i zeszytom, a w kąciku dotąd przeznaczonym na zabawę musi stanąć biurko. Warto dużą uwagę poświęcić wyborowi fotela, który ma stanąć obok niego. Musi być wygodne, ergonomiczne i wymuszać siedzenie z prawidłową postawą ciała.

fotel biurowy

Fotele ergonomiczne znajdziesz m.in. na Sprzedajemy.

Elektronika – co kupić dla ucznia?

Dylematem rodziców, którzy jeszcze nie kupili dziecku elektroniki, staje się to, czy powinno mieć ono swój smartfon, tablet, laptop, czy nawet – czytnik e-booków. Okazuje się bowiem, że na wielu przedmiotach korzysta się z dodatkowych zadań otrzymywanych na płytach DVD, przesyłanych pocztą elektroniczną, czy wręcz znajdujących się w Internecie. Jak sobie z tym radzić? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto jednak wiedzieć, że jeśli kupujemy dziecku laptop w celach naukowych – dobrze, gdy mamy nad tym kontrolę. Pociecha nie powinna świata realnego zamienić na wirtualny.

Plusem czytników e-book, zwłaszcza w przypadku licealistów dojeżdżających daleko do szkoły jest ich niewielka waga. Wygodniej im będzie jechać z czytnikiem zamiast z grubą lekturą. Oczywiście należy ustalić z nauczycielem, czy zgadza się na taką formę książki.

Doskonałym gadżetem dla najmłodszych jest zegarek z lokalizatorem. To urządzenie, które zawsze ma na ręce, a które umożliwia nie tylko lokalizowanie miejsca, w którym się znajduje, ale również kontaktowanie się z nim za jego pośrednictwem, jak przy pomocy telefonu.

zegarek z lokalizatorem

Zegarki z lokalizatorem można kupić również na Sp.pl.

Na czym dojeżdżać do szkoły?

Starsze dzieci, które samodzielnie mogą chodzić do szkoły będącej niewiele oddalonej od domu z pewnością zechcą umilić sobie drogę. Wielu poszuka alternatywnej, szybszej metody. Może być nią na przykład dojeżdżanie do szkoły na rowerze lub deskorolce. O tym, jakie są jej rodzaje przeczytacie w tym wpisie: http://blog.sprzedajemy.pl/1519/surfing-po-ulicach-czyli-jazda-na-deskorolce/.

Odpowiedz