Jak wykorzystać ostatnie dni wakacji? 7 pomysłów na spędzenie wolnych dni

Wakacje się kończą, większość z nas zapewne wróciła już do domów. Jednak nie ma co poddawać się pesymizmowi i narzekać, że to już jesień i trzeba wrócić do obowiązków. Warto wykorzystać ostatnie dni letniej laby i zrobić coś wyjątkowego.

żaba z walizką

Zrób piknik na łonie natury

Nie musisz jechać daleko. Jeśli godzinę drogi od domu masz jezioro, rzekę lub park narodowy – pojedź właśnie tam! Jeżeli to z jakichś powodów nie jest możliwe – wybierz miejski park lub łąkę w lesie. Najważniejsze, by było w miarę kameralnie. Możesz wziąć ze sobą rodzinę, znajomych, a możesz być całkiem sam – jak lubisz!

kosz piknikowy

Jedź w góry!

A może jednodniowa wycieczka w góry? Nie musisz porywać się na Rysy, ale może Babia Góra? Śnieżka? Morskie Oko? Czy któryś z niższych szczytów w Beskidach? Taka wędrówka pozwoli wyciszyć się, pobyć na łonie natury i być okazją do aktywnego wypoczynku.

obuwie trekkingowe

Postaw na rozrywkę!

Jeśli nie chcesz nigdzie jechać, to skorzystaj z uroków, jakie daje miasto. Wybierz się do kina na nowy film lub postaw na kino studyjne, w którym grają klasykę. Jeśli lubisz poszerzać swoją wiedzę i oglądać eksponaty – wybierz muzeum! To wcale nie musi oznaczać nudy, w wielu z nich są nowoczesne, interesujące wystawy. A może teatr? Ukulturalnij się! Z pewnością w repertuarze znajdzie się coś dla Ciebie.

Przeczytaj książkę

Cały rok nie było czasu na przeczytanie ani jedne książki? Zerknij na to, co kurzy się na regale, idź do biblioteki lub kup coś, co zawsze chciałeś przeczytać. Tanio książki możesz nabyć z drugiej ręki, na przykład za pośrednictwem Sprzedajemy.pl.

Postaw na aktywny wypoczynek

Rower, rolki, hulajnoga? Wybierz to, co lubisz! Nie masz na czym jeździć? Sprawdź, czy w Twoim mieście nie działa przypadkiem wypożyczalnia rowerów, a może to czas, by kupić własny? O tym, jak wybrać rower pisaliśmy w tym poradniku: http://blog.sprzedajemy.pl/1547/miejski-gorski-szosowy-czy-trekkingowy-jaki-rower-kupic/. A może spływ kajakowy? To świetny pomysł na całodniowy wypad za miasto.

rower

Zrób porządek w szafie

Wraz z końcem wakacji żegnamy również ciepłe dni. Warto zajrzeć do szafy i część letnich ubrań już schować, zrobić miejsce ciepłym swetrom i bluzom. Może to dobry czas na to, by przejrzeć swoje ciuchy i zrobić wśród nich porządek? Jeśli masz ubrania, w których nie chodzisz, a które są w dobrym stanie, to możesz je sprzedać na Sprzedajemy.pl.

Spotkaj się ze znajomymi

Wakacje to czas wyjazdów, przez co kontakt z wieloma osobami się urywa. Ostatnie dni wakacji można spędzić na spotkaniach za znajomymi. Warto wyjść razem na miasto, a można spotkać się u kogoś w domu, pokazać sobie nawzajem zdjęcia z wakacji, czy pograć w gry planszowe. Najpopularniejsze z nich omówiliśmy w tym artykule: http://blog.sprzedajemy.pl/1639/renesans-gier-planszowych-czyli-skad-rosnaca-popularnosc-planszowek/.

gra scrabble

Odpowiedz