Surfing po ulicach, czyli jazda na deskorolce


Od jakiegoś czasu na ulicach polskich miast i na parkowych alejkach zobaczyć można nie tylko osoby jeżdżące na rowerach, rolkach i hulajnogach, ale także na deskorolkach. Każda z nich jest inna – różni się wyglądem. Wyjaśniamy, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi hulajnogami, a także do czego służą.

mężczyzna z deskorolką

Czym jest longboard?

Longboard to dłuższa i szersza wersja normalnej deskorolki. Wynaleziona została w latach 50. w Kalifornii, jako namiastka deski surfingowej do trenowania, gdyż często nie było fal. Dzisiaj longboard przede wszystkim służy do przemieszczania się po mieście.

Nauka jazdy na desce longboardowej jest prosta i szybka, gdyż jest ona bardzo stabilna. Nie ma problemu z utrzymaniem na niej równowagi. Nie wykonuje się też skomplikowanych tricków. W jeździe na longboardzie chodzi o zabawę i szybką jazdę.

W zależności od wybranej deski można osiągać na niej duże prędkości. Longboardy mają wiele różnych kształtów, a szybkiej jeździe sprzyjają kółka zawieszone na metalowym zawieszeniu, tzw. truckach, które mają też znacznie większą średnicę niż normalnie.

Warto wiedzieć, że wykształciły się dyscypliny jazdy na longboardzie: downhill, freestyle, slalom i dancing.

longboard

Na Sprzedajemy.pl można kupić używany longboard.

Skateboarding, czyli jazda ekstremalna

Skateboarding to po prostu jazda na deskorolce, ale taka podczas której wykonuje się na niej różne triki. Wykorzystywana jest w tym celu tradycyjna deskorolka wykonana ze sklejki, która posiada 4 kółka, montowane do 2 trucków. Oczywiście zdarzają się i wykonane z innych tworzyw.

Często odbywają się zawody w jeździe na deskorolce w różnych kategoriach, które zależą od przeszkód, jakie się na nich pokonuje:

  • Bowl – jazda w bowlu, czyli w specjalnym betonowym wgłębieniu, przypominającym pusty basen,
  • Vert – jazda na drewnianych bądź betonowych rampach i mini-rampach,
  • Skatepark – jazda po przeszkodach w zwyczajnych skateparkach,
  • Street – jazda na przeszkodach „naturalnych”, które tworzy miejska drobna i średnia architektura.

Warto wiedzieć, że skateboarding to także rodzaj subkultury. Wiele młodych osób traktuje go jako styl życia.

deskorolka

Chcesz robić tricki – zobacz jakie deskorolki można kupić za pośrednictwem Sprzedajemy.

Fishboard- czym jest i dla kogo będzie idealna?

Fishboard, nazywany też fiszką to krótka odmiana klasycznej deskorolki. Kształtem przypomina rybę – stąd jej nazwa. Ma duże, miękkie koła i tracki, wyprofilowany deck. Występuje w wielu kolorach oraz wzorach i jest lekka, gdyż najczęściej wykonana jest z plastiku lub innych tworzyw sztucznych.

Doskonale nadaje się do jazdy po mieście, dzięki dużej zwrotności i dobrym radzeniem sobie na nierównościach. Ponadto jest prosta w „obsłudze”. To świetny wybór dla dzieci, ale i dorosłych.

fishboard

Zobacz, jakie deski fishboard znajdują się w ogłoszeniach na sprzedajemy.pl.

Odpowiedz