Jak stworzyć ogród marzeń? Co powinno znaleźć się w przydomowym ogródku?


Każdy, kto posiada obok domu mniejszy lub większy kawałek ziemi, chciałby zaaranżować go w piękny, a przede wszystkim – funkcjonalny ogród, w którym będzie mógł się relaksować oraz spędzać czas w gronie rodziny i znajomych. Podpowiadamy, co warto kupić do ogrodu.

meble w ogrodzie

Jak wybrać meble ogrodowe?

Pierwszą rzeczą, o jakiej warto pomyśleć do ogrodu są meble. To, na jakie postawimy powinno zależeć od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy, a także do czego tak naprawdę są nam potrzebne. Jeśli mamy niewielki taras i mały trawnik, a tym, na czym nam zależy jest relaks – z powodzeniem można postawić na fotele lub sofę, a do tego niski stolik kawowy wykonane z technorattanu.

Jeśli ogród jest duży, a naszym celem jest jedzenie posiłków na świeżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi i bliskimi – powinniśmy postawić na duży, najlepiej rozkładany stół i krzesła. Najlepszym wyborem będzie komplet wykonany z drewna, gdyż jest wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji, a odporne na blaknięcie.

Oczywiście można postawić na niewielkie meble ogrodowe wykonane z plastiku. To budżetowe rozwiązanie, również łatwe w czyszczeniu, jednak nagrzewają się i łatwo je uszkodzić. Poza tym – nie prezentują się zbyt pięknie.

meble do ogrodu

Poszukaj mebli ogrodowych na Sprzedajemy.pl

Huśtawka i leżak do ogrodu

Jeśli ogród ma być miejscem, w którym będziemy odpoczywać od pracy, codziennych obowiązków i zgiełku miasta, powinniśmy pomyśleć o huśtawce. Nic tak nie relaksuje, jak bujanie. Można zakupić dużą huśtawkę wyglądającą jak sofa, na której można się położyć, a mogą też huśtać się 2-3 osoby, najczęściej ma również zadaszenie.

Warto pomyśleć również o fotelach wiszących, zwanych również ze względu na swój kształt „jajami”. To rozwiązanie bardzo oryginalne, nie zabierające zbyt wiele miejsca i świetnie się prezentujące. Tańszą alternatywą – jeśli mamy na czym go zawiesić – jest tzw. krzesło brazylijskie.

Jeżeli mamy w ogrodzie drzewa, to możemy pomyśleć o zakupie hamaka. To niemalże synonim relaksu. Można się w nim położyć, lekko bujać i… odpłynąć. Dzisiaj, nawet nie mając odpowiednio oddalonych od siebie drzew możemy posiadać w ogrodzie hamak. Wiele firm oferuje do nich specjalne stelaże stojące.

Kolejną rzeczą, o której warto pomyśleć jest leżak. Jakże przyjemnie łapie się promienie słońca, wylegując się w ogrodzie. W sprzedaży są leżaki wykonane z technorattanu, drewna, siatki wykonanej z tworzywa, czy też z miękkimi poduchami.

leżak ogrodowy

Na Sprzedajemy.pl znajdziesz huśtawki, hamaki i leżaki ogrodowe.

Grillowanie w ogrodzie

Jak powszechnie wiadomo – dla wielu osób w ogrodzie marzeń nie powinno zabraknąć grilla. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca powinniśmy pomyśleć o betonowym. To duży koszt, ale trwałość na lata. Poza tym – znacznie lepiej się prezentuje.

Jeśli lubimy nie tylko potrawy z grilla, ale także kiełbaski i ziemniaczki z ogniska, możemy przeznaczyć niewielkie miejsce na palenisko. Należy je dobrze zabezpieczyć np. cegłami, aby ogień się nie rozprzestrzeniał. Plusem takiego paleniska jest to, że można na nim również postawić kociołek, w którym przygotowuje się tzw. „pieczonki”.

grill betonowy

Jaki kupić basen ogrodowy?

Chyba nikt nie zaprzeczy, że latem w ogrodzie nie powinno zabraknąć basenu. Zwłaszcza, jak dopisuje pogoda. Do wyboru jest wiele ich rodzajów i wielkości. Wiadomo – trzeba dopasować go do możliwości i potrzeb.

Jedni wybierają duże, stelażowe, prostokątne, a inni – nieco mniejsze rozporowe, okrągłe. Pamiętajmy jednak, że sam basen to nie koniec wydatków. Należy do niego dokupić pokrowiec, aby osłonić go przed zanieczyszczeniami i deszczem. Ważne są również akcesoria do chlorowania wody, czy oczyszczania jej z liści i owadów.

basen do ogrodu

Odpowiedz