Sezon grillowy rozpoczęty. Czego potrzebujesz do grillowania?


Wiadomo – zarówno majówka, która trwa w najlepsze, jak i każde kolejne pogodne weekendy – to czas doskonały na grillowanie. Poniżej podpowiadamy, co przyda się na grilla. Sprawdź, co musisz mieć, aby przygotować potrawy, a także doskonale spędzić czas na świeżym powietrzu.

grillowanie

Jaki grill kupić?

Pierwsza rzecz niezbędna podczas grillowania, to sam grill. Wybierać można spośród wielu rodzajów. Wiele osób stawia na mobilny, lekki i tani grill węglowy. Jego palenisko wykonane jest zazwyczaj z grubej blachy stalowej, która pokryta jest ognioodporną farbą. Niektóre modele są żeliwne. Ruszty w grillach są wykonane ze stali nierdzewnej. Do korzystania z niego wystarczy worek węgla i podpałka. Kupić można zarówno grill okrągły, jak i prostokątny. W sprzedaży dostępne są modele z półkami, a także na kółkach. To na co należy zwrócić uwagę to nóżki – muszą być stabilne. Grill nie powinien się trząść.

Podobne do grilli węglowych są grille murowane. Działają podobnie jak stalowe, jednak są znacznie odporniejsze, droższe i nie da się ich przenosić. Sprawdzą się u osób, które często grillują w przydomowym ogródki.

Coraz popularniejsze są grille gazowe. Jedzenie robione na nich nie różni się smakiem od tego przyrządzonego na grillu węglowym. Jest też prostszy w „obsłudze”. Podpala się gazowy palnik i po krótkim czasie ruszt ma pożądaną temperaturę. Do grilla należy dokupować co jakiś czas butlę z gazem.

Kolejnym z popularnych rozwiązań jest grill elektryczny. To urządzenia o małych wymiarach, więc sprawdzają się również na balkonach. Kupić można dwu- i jednostrefowe. Pierwsze, tak jak tostery od razu grillują potrawę z dwóch stron, drugie – z jednej, jak klasyczne grille. Do korzystania z grilla elektrycznego potrzebny jest prąd. Warto kupić przedłużacz, który można stosować na zewnątrz.

Jeśli grillujemy z liczną grupą krewnych lub przyjaciół i mamy dużo miejsca w ogrodzie, to możemy postawić na grill wiszący, ogniskowy. Ma z reguły ruszt o sporej średnicy, więc pomieści dużo mięsa i innej żywności.

grill

Poszukaj grilla idealnego na Sprzedajemy.pl.

Przydatne akcesoria do grilla

Poza grillem przyda się jeszcze kilka rzeczy. Przede wszystkim należy mieć szczypce i długi widelec – dzięki nim można przewracać żywność na drugą stronę. Oprócz tego warto wyposażyć się w wykałaczki lub wielokrotnego użytku szpikulce do szaszłyków, a także w tacki aluminiowe. Osoby, które chcą grillować rybę mogą zakupić do tego specjalne szczypce. Warto kupić również szczotkę do czyszczenia rusztu.

Poszukaj sztućców do grilla na Sprzedajemy.

sztućce na grilla

Co przyda się na grilla?

Oprócz grilla i wspomnianych wyżej akcesoriów jest jeszcze kilka rzeczy, w które warto się wyposażyć. Na pewno jest to zestaw plastikowych naczyń wielokrotnego użytku. Tych jednorazowych nie trzeba myć – to fakt. Jednak ani nie kosztują mało, ani nie są wytrzymałe. Noże i widelce łamią się nawet na mięciutkim mięsie.

Ponadto należy kupić coś, co odstraszy komary. W sprzedaży są zarówno środki, którymi spryskuje się ciało, jak i specjalne świece. Wiele osób stawia w swoich ogrodach również rośliny, które mają odstraszać insekty.

Poza tym na pewno lepiej się będzie grillować przy muzyce. Warto kupić bezprzewodowy głośniczek Bluetooth. Dzięki niemu każdy posiadacz smartfona może „puszczać” muzykę za pośrednictwem telefonu.

Ostatnią z przydatnych rzeczy będzie także mobilne oświetlenie. Przyda się, gdy przy grillu siedzi się do późna. Można oczywiście postawić na latarkę, na przykład czołową. Jednak znacznie przydatniejsza jest lampa biwakowa.

lampka kempingowa

Odpowiedz