Co robić w majówkę? 5 pomysłów na długi majowy weekend


Zbliża się długi, majowy weekend. Każdy zapewne zachodzi w głowę, jak spędzić ten czas, by w pełni go wykorzystać. Podpowiadamy, co robić w majówkę – prezentujemy aż 5 pomysłów na spędzenie długiego weekendu. Czas najwyższy coś zaplanować.

rower na łące

Majówkowe grillowanie

Najpopularniejszym, ale także najprzyjemniejszym, bo najsmaczniejszym sposobem na spędzenie majówki jest grillowanie na świeżym powietrzu w gronie bliskich i znajomych. Nieważne, czy na tarasie, we własnym ogródku, czy na działce za miastem – wszędzie można świetnie się bawić. To doskonała okazja, by wypróbować nowe przepisy i na grillu usmażyć nie tylko kiełbasę i karczek, ale także warzywne szaszłyki, czy rybę.

grill ogrodowy

Grillowanie nie odbędzie się bez grilla, sprawdź jaki znajdziesz na Sprzedajemy.pl.

Spływ kajakowy w majówkę

Jeśli prognozy pogody na długi weekend pokazują słoneczną, a przede wszystkim – bezdeszczową aurę, to warto umówić się ze znajomymi na spływ kajakowy. Organizuje go wiele firm w zasadzie na terenie całego kraju. Wszędzie tam, gdzie jest rzeka, która to umożliwia. Oczywiście można także wybrać się na Mazury i tam wiosłować po jeziorach.

kajak

Wypożyczenie sprzętu nie jest kosztowne, jeśli jednak jesteście amatorami kajakarstwa, może czas najwyższy rozejrzeć się za własnym kajakiem na Sp.pl?

Majówkowe wędrówki górskie

Można pojechać na kilka dni, a można wyskoczyć na jeden dzień w góry i pospacerować po szlakach. Oczywiście należy pamiętać, by dobrać ich trudność do umiejętności. Jeśli na co dzień siedzimy za biurkiem, może niekoniecznie wybierajmy się na Diablak, jednak inne mniejsze beskidzkie szczyty, popularne trasy w Tatrach, czy Górach Stołowych, zapewne zadowolą wszystkich.

buty w góry

Z pewnością w góry przydadzą się wygodne buty trekkingowe.

Rowerem na majówkę

Maj to doskonały czas na wycieczki rowerowe – nie jest ani zbyt upalnie, ani zbyt zimno. W długi weekend mamy więcej czasu na to, by pojeździć. Możemy zapuścić się w nieznane dotąd miejsca w okolicy, a możemy pojechać gdzieś dalej – wersja dla bardziej wprawionych. Trasy na wyprawy rowerowe są w Polsce coraz lepiej zaprojektowane. Można również zapakować rower do pociągu lub na dach samochodu i pojechać na przykład na Roztocze, by tam na dwóch kółkach podziwiać piękno przyrody.

rower

Do jazdy po mieście, a także w terenie doskonały będzie rower trekkingowy – sprawdź, jaki dostaniesz na Sprzedajemy.

Majówka w mieście

Jeśli raczej nic nie wskazuje na to, że w majówkę będziemy mogli pojechać gdzieś dalej, to wykorzystajmy możliwości, jakie daje miejsce zamieszkania. Można pójść do kina lub teatru. Jeśli wolimy bardziej aktywny wypoczynek – poszaleć na gokartach lub w parku linowym. Majówka to także doskonały czas na to, by po prostu pospacerować po mieście i okolicznych parkach, czy lasach.

Jak widać – da się spędzić długi weekend majowy na różne sposoby. Najważniejsze, by go wykorzystać inaczej, niż na siedzenie w fotelu przed telewizorem. Jest tyle możliwości – korzystajmy z nich!

Odpowiedz