Co robić w ferie zimowe?

Zbliżają się ferie zimowe. Przerwę międzysemestralną albo urlop zimowy warto spędzić inaczej niż w pozycji horyzontalnej. Zwłaszcza, jeśli ma się dzieci. Podpowiadamy, co robić w ferie zimowe, by w pełni je wykorzystać.

Dziewczynka zimą na śniegu

Zimowe ferie w górach

Wielbiciele sportów zimowych powinni pojechać w góry, by móc się tam do woli poddać tej aktywności. Większość kusi stolica Tatr, jednakże w Zakopanem bywa bardzo tłoczno. Lepiej wybrać Szklarską Porębę lub znajdujący się opodal niej Karpacz. Świetne są również Ustrzyki Dolne, Szczyrk, Ustroń. Jednakże zanim zabookuje się hotel lub pensjonat, warto się odpowiednio wyposażyć. Nie tylko w sprzęt, ale i w ciepłą odzież. Przydadzą się ocieplane buty zimowe, bielizna termoaktywna, porządna kurtka, spodnie, a także –nie zapominajmy” szalik, czapka i rękawiczki.

ubrania na narty

Sprawdź jakie ubrania na zimę kupisz na Sprzedajemy.pl.

Ferie zimowe w tropikach

Osoby, które nie uprawiają sportów zimowych i szczerze nienawidzą zimy, powinny wybrać się w miejsce, w którym jest ciepło, a wręcz – gorąco. Styczeń to doskonałe miejsce na udanie się na którąś z egzotycznych wysp. Przykładowo na Teneryfie można liczyć nawet na 25 stopni. Można spędzić czas na tej Wyspie Kanaryjskiej znacznie taniej niż w okresie wakacyjnym, tak samo jak na drugiej – Fuerteventurze. Jeśli oprócz ciepła liczy się poznawanie odmiennej kultury, to warto polecieć do Tajlandii lub na którąś z tamtejszych wysp. Świetnie ferie zimowe można spędzić na Kubie lub karaibskiej Dominikanie.

Plaża z palmami

Poszukaj wczasów na Sprzedajemy.pl.

Gdzie pojechać w ferie?

Jeśli ani sporty zimowe w górach, ani wakacje zagraniczne nie są tym, co może nas zadowolić możemy rozważyć wyjazd do nadmorskiej miejscowości do SPA lub na przykład do basenów termalnych, czy aquaparków. Z dzieciakami można udać się na wycieczkę krajoznawczą, do muzeum lub na przykład do centrum naukowego.

Co robić, gdy pada śnieg?

Jeśli ferie są białe, a spędzamy je w mieście, to warto wykorzystać pogodę i spędzić czas na świeżym powietrzu. Można ulepić bałwana (nie tylko z dziećmi), pójść na sanki, zorganizować bitwę na śnieżki lub po prostu wytarzać się w śniegu robiąc aniołka. Warto także wziąć udział w kuligu, jeśli jest gdzieś organizowany. To doskonała zabawa!

sanki

Kup sanki na Sprzedajemy.pl.

Co robić w domu w ferie?

Oczywiście ferie zimowe można spędzić także w domu. Z dzieciakami warto robić wszelkie prace manualne, by pobudzać je twórczo. Doskonałym pomysłem na wspólne spędzanie czasu, zwłaszcza, gdy pogoda nie rozpieszcza, jest granie w gry planszowe. Sami możemy nadrobić książkowe i filmowe zaległości, podszkolić się języków obcych, rozwinąć nową pasję, czy nawet – zrobić porządki w szafach.

gra planszowa

Odpowiedz