Jak wprowadzić się w świąteczny nastrój?

Wigilia już za tydzień, a Ty wciąż nie czujesz magii zbliżających się Świąt? Dodatnia temperatura i brak śniegu w tym nie pomagają, prawda? Sprawdź, co zrobić, by wprowadzić się w świąteczny nastrój i z radością oczekiwać pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki.

kobieta zimą w święta

Książki, które wprowadzą w świąteczny nastrój

Aby poczuć klimat świąt Bożego Narodzenia najlepiej sięgnąć po właściwą lekturę. Z klasyki – warto polecić Opowieści Wigilijne Charlesa Dickensa. To zawsze aktualna powieść. Wielbiciele kryminałów powinni sięgnąć po książkę królowej gatunku – Agathy Christie Morderstwo w Boże Narodzenie albo po dzieło Josteina Gaardera Tajemnica Bożego Narodzenia. Z pewnością na świąteczny czas sprawdzi się Najcenniejszy dar Richarda Paula Evansa, czy też W drodze do domu. Opowieści wigilijne z Norwegii Levi Henriksena. Przekornie można również przeczytać Ominąć święta Johna Grishama.

książka John Grisham Ominąć Święta

Książki najtaniej kupisz na Sprzedajemy.pl.

Filmy na Boże Narodzenie

Jeśli nie jesteś molem książkowym i wieczorami chętniej sięgasz po pilot, to koniecznie wybierz film, który pomoże Ci nastroić się bożonarodzeniowo. Z pewnością pomoże w tym „Kevin sam w domu” – klasyk, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie Świąt. Kolejnym kultowym filmem idealnym na ten czas jest „Miasteczko Halloween” i „To właśnie miłość”. Można również sięgnąć po „Grinch: świąt nie będzie” lub po komedię romantyczną „Holiday”, czy też polskie „Listy do M.”. Z animowanych filmów warto wymienić: „Ekspres polarny” i „Artur ratuje Gwiazdkę”.

film na DVD Listy do M.

Sprawdź na Sprzedajemy.pl filmy na DVD.

Najpopularniejsze piosenki na Święta

Wiadomo, że to, co często najszybciej wprowadza w świąteczny nastrój, to muzyka. Właśnie dlatego w głośnikach lub w słuchawkach powinny lecieć: Wham! z „Last Christmas” , Chris Rea – „Driving Home for Christmas”, Mariah Carey – „All I Want for Christmas Is You”, Bruce Springsteen – „Santa Claus Is Coming to Town”, czy Dean Martin z „Let it Snow!”. Świąteczne utwory znajdą się na przykład na tej płycie.

płyta CD Michael Buble Christmas

Tę i inne płyty ze świąteczną muzyką znajdziesz na Sprzedajemy.

Choinka i dekoracje wprowadzają świąteczny klimat

Skutecznym sposobem na wprowadzenie się w świąteczny nastrój jest udekorowanie domu/mieszkania i przede wszystkim – choinki. Zadbaj o to, by w każdym pomieszczeniu było czuć zbliżające się Święta. Tekstylia zmień na przykład na czerwone, na drzwiach wejściowych powieś wieniec, z sufitu niech zwisa jemioła, a stół niech zdobi stroik i świece.

świąteczny bożonarodzeniowy stroik

Zobacz stroiki dostępne na portalu Sprzedajemy.pl.

Pierniczki i ciasteczka korzenne na Boże Narodzenie

Innym pomysłem, który wprowadzi w świąteczny nastrój nawet Grincha, jest wspólne pieczenie i dekorowanie pierników oraz ciasteczek korzennych. Można to robić z rodziną lub ze znajomymi. Wtedy w domu pachnie świętami, a Wy świetnie się razem bawicie. Zadbaj o to, by w tle leciały świąteczne piosenki.

foremki do pierniczków

Foremki do pierniczków kupisz na przykład na sprzedajemy.pl.

Odpowiedz