Jakie sporty uprawiać zimą?

Zima to czas, w którym wielu z nas nie rezygnuje z aktywności fizycznej. Korzystamy z możliwości, jakie dają nam stoki i lodowiska. Jakie sporty zimowe uprawiamy najczęściej? Jakie są ich zalety? Co wybrać dla siebie? Podpowiadamy!

sporty zimowe

Dlaczego warto jeździć na łyżwach?

Większość z nas mieszka w miastach, w których są lodowiska. Zarówno zamknięte, jak i te pod chmurką. Warto z tego skorzystać i zimą wybrać się na łyżwy? Dlaczego?

Jazda na łyżwach to świetny trening aerobowy, gdyż jeżdżąc na lodowisku utrzymujemy stałą intensywność jazdy, czyli takie samo tętno. To nie wszystko. Wzmacniamy nie tylko wydolność organizmu, ale także mięśnie nóg i pośladków, jednocześnie odciążając stawy. Jeżdżąc na łyżwach spalamy też kalorie.

Poza tym, to nie tylko świetny sposób na poprawę nastroju, ale także wyjścia z rodziną lub przyjaciółmi. Aby jednak zacząć swoją przygodę na lodzie, trzeba kupić łyżwy.

łyżwy hokejowe damskie

Kup łyżwy na stronie portalu ogłoszeniowego Sprzedajemy.

Snowboard – wady i zalety

Nikomu chyba nie trzeba wyjaśniać, czym jest snowboarding. Cieszy się popularnością już od wielu lat. Jakie są jego największe zalety? Przede wszystkim to sport dla wszystkich rządnych doznań i podnoszenia dawki adrenaliny. Warto wspomnieć o tym, ze pozwala spalić sporo kalorii, poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie i ćwiczyć umiejętność utrzymywania równowagi.

Jakie są wady? Przede wszystkim to sport, który powoduje wiele urazów. Zwłaszcza u początkujących osób. Właśnie dlatego niezbędny jest kask i ochraniacze. Kolejną wadą jest wysoka cena. Zarówno jazda na stokach, jak i wypożyczenie sprzętu kosztuje. Właśnie dlatego warto kupić swój.

buty i deska na snowboard

Zobacz, jaki używany sprzęt snowboardowy znajdziesz na Sprzedajemy.pl.

Narciarstwo – dla kogo?

W zasadzie jeździć na nartach uczą się już dzieci w wieku przedszkolnym. To sport dla osób w każdym wieku. Warto jednak pamiętać, że tak jak snowboard, tak i narciarstwo, jest bardzo kontuzyjnym sportem. Ma jednakże wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na wspólne, aktywne spędzanie czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

Jazda na nartach pozwala trenować całe ciało. Dzięki niej poprawiamy swoją kondycję i koordynację ruchową. Warto wiedzieć, że usprawnia pracę serca i całego układ krążenia, co jest ważne dla osób, które prowadzą bierny tryb życia. Narciarstwo to również szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, co zapewne jest świetną informacją dla wszystkich osób, które zmagają się z nadwagą.

narty z butami i kijkami

Jakie narty używane znajdziemy na Sprzedajemy? Sprawdź!

Odpowiedz