Co robić w andrzejki?

Wieczór 29. listopada dawniej spędzany był głównie na wróżeniu. Zgodnie z powiedzeniem: „na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”, kobiety spotykały się, by sprawdzić, która z nich w najbliższym czasie spotka wybranka lub wyjdzie za mąż. Dzisiaj tradycja nieco zamarła, chociaż wieczór wróżb nadal staramy się spędzić inaczej niż te codzienne. Pytanie więc, co robić w andrzejki?

świeczki

 

Wróżby andrzejkowe w domowym zaciszu

Ci z nas, którzy nie mają jeszcze partnerów życiowych, zapewne z chęcią spotkają się, by powróżyć. Można zorganizować wieczór tylko w gronie damskim lub męskim, albo w składzie mieszanym. To, czego nie powinno zabraknąć, to wróżby. Oto najpopularniejsze z nich:

  • lanie wosku – do jego wykonania potrzebujemy świeczki lub wosku roztopionego w rondelku, który leje się przez dziurkę od klucza prosto do naczynia z wodą. Powstały w ten sposób kształt najlepiej oglądać jako cień na ścianie;
  • kubeczki – do wykonania tej wróżby potrzebne są 4 jednakowe kubki lub pojemniki. Pod jeden kładzie się obrączkę, pod drugi – listek, pod trzeci – monetę, a ostatni zostawiamy pusty. Jeśli osoba wylosuje pierwszy – czeka ją miłość, drugi – ślub, trzeci – pieniądze, a ostatni – nic nowego;
  • buty – wróżenie w ten sposób polega na układaniu gęsiego butów z lewej nogi tak długo, aż jeden z nich przekroczy próg. Jego właścicielkę czeka rychły ślub.

stray klucz

To najpopularniejsze z wróżb. W Internecie można znaleźć znacznie więcej propozycji.

Impreza andrzejkowa

Jeśli wróżby nie są tym, co Was jakoś szczególnie kręci, andrzejki możecie spędzić w inny, bardziej rozrywkowy sposób. To doskonały pretekst do wyjścia na imprezę. Zarówno w klubie, w pubie, jak i na domówce. W przypadku pierwszej opcji trzeba się liczyć z tłokiem, ale może właśnie dlatego warto iść. Być może w wigilię imienin Andrzeja nie wywróży się miłości, a od razu się ją znajdzie?

Poszukaj kreacji andrzejkowej na Sprzedajemy.pl.

kobieta w czarnej sukience

Seans filmowy w wieczór andrzejkowy

Równie dobrze w andrzejki można udać się do kina, albo zorganizować seans filmowy w domu. We dwoje, z przyjaciółką lub paczką znajomych. Oczywiście najlepiej postawić na produkcje o magii i czarach. Dla pań idealna będzie Totalna magia z Sandrą Bullock i Nicole Kidman lub Gwiezdny pył z Michelle Pfeiffer i Robertem de Niro, a dla każdego fana czarodziejskiego świata – Harry Potter lub Władca Pierścieni.

Sprawdź jakie filmy kupisz na Sprzedajemy.

Odpowiedz