Niezbędnik zmarzlucha, czyli jak przetrwać mroźne dni

Zarówno jesienią, jak i zimą, gdy temperatura spada poniżej zera, wiele osób z chęcią zaszyłoby się pod kocem i zapadło w sen zimowy. Niestety obowiązki wzywają i trzeba wynurzyć nos spod pierzyny. Aby przetrwać ten mroźny czas musimy uzbroić się w kilka rzeczy, które sprawią, że przetrwamy ten wrogi okres.

dziewczyna jesienią w czapce i rękawiczkach

 

Czapka, szalik, rękawiczki – jakie najlepsze?

O tym, jak ważna jest czapka zimą, przekonują nasze babcie i mamy, ale my z uporem maniaka bronimy się przed nimi jak lwy. Dlaczego? Powodów jest wiele. Jedna osoba powie, że głupio w niej wygląda. Inna, że psuje jej fryzurę. Jeszcze inna, że to dla dzieci.

Prawdą jest jednak to, że aby nam było ciepło musimy nosić czapkę. I koniec. Nie ma co się sprzeczać, czy najwięcej ciepła ucieka przez głowę, czy jednak nie. Odkryta głowa, szyja, czy dłonie – zawsze będą sprawiały, że będzie nam chłodniej.

Jaki wybrać szalik, czapkę i rękawiczki? Wełniane! One są najcieplejsze. Ponadto nie elektryzują włosów. Warto wybrać takie, które są dodatkowo ocieplone polarem od środka. Zwłaszcza, jak nie mamy zbyt bujnej czupryny lub wybieramy się na stok.

Jakie buty na jesień i zimę?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że to, jakie nosimy buty ma ogromne znaczenie. Podeszwa powinna być gruba. Warto kupić wkładki, które dodatkowo zapewnią izolację od zimna. Buty na jesień nie muszą być jakoś szczególnie ocieplane, ale lepsze będą skórzane niż tekstylne. Jeśli szukamy obuwia na zimę warto rozważyć śniegowce.

brązowe buty ocieplane

Jakie skarpety na chłodne dni?

Lepsze są skarpety wełniane niż bawełniane, nie mówiąc o innych – bardziej syntetycznych materiałach. Wiele osób nosi skarpety frotte, ale są grube i nie zawsze komfortowo się w nich czujemy. Lepiej postawić na cieńsze, ale wełniane.

Termofor – rzecz niezbędna

Termofor z gorącą wodą, taki „ubrany w sweterek” jest doskonały, gdy chcemy się ogrzać w domu. Włożony pod koc działa ekspresowo. Prawdziwe zmarzluchy pewnie spędzą z nim każdą noc.

Po co ogrzewacz do rąk?

Wszystkie osoby, którym marzną dłonie, bo na przykład jeżdżą komunikacją i sporo czasu czekają na przystankach, a potem nijak nie potrafią rozgrzać się w nieogrzewanym autobusie, powinny zakupić sobie ogrzewacz do rąk. Działa ekspresowo. Wypróbujcie!

Jaki kubek termiczny kupić?

Wiadomo, że ogrzewać warto się też od środka. Nic tak nie działa, jak gorąca herbata z miodem, cytryną i imbirem. Niestety, gdy temperatura powietrza nie jest zbyt wysoka – szybko stygnie. Warto więc kupić sobie kubek termiczny, dzięki któremu zarówno w domu, w biurze, jak i na przystanku możemy mieć ciepły napój. Są również modele, które można podłączać w samochodzie, albo do laptopa.

srebrny kubek termiczny

Odpowiedz