Jaki sport uprawiać jesienią?

Prawda jest taka, że jesienią, kiedy dni stają się coraz krótsze, a pogoda nie rozpieszcza, często jedyną rzeczą, jaką wolimy zrobić jest położyć się pod kocem, a nie uprawiać sport. Jednakże jesienno-zimowy brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej może się źle skończyć dla naszej kondycji, zdrowia i samopoczucia. Pytanie więc, jaki sport uprawiać, gdy za oknem pada deszcz lub wieje silny wiatr. Odpowiadamy!

dyscypliny sportowe


Czy warto wybrać się na basen jesienią?

Oczywiście, że chodzenie na kryty basen jesienią to świetny sposób na to, by pozostać fit. Podczas pływania odpoczywają stawy, które codziennie nadwerężamy. Taką aktywnością powinny się też zainteresować osoby, które pracują w pozycji siedzącej – to ulga dla kręgosłupa. Pływanie ma zbawienny wpływ na naszą sylwetkę oraz… cellulit. Nie umiesz pływać? Może czas się nauczyć?

okulary do pływania

Jesień na siłowni? Jak najbardziej!

Wiele osób motywują inni ludzie. Dopiero pod okiem trenera personalnego lub w czasie zajęć grupowych, są w stanie zmusić się do jakiejkolwiek aktywności. Jeśli marzy Ci się muskularne ciało, lepsza kondycja lub po prostu szukasz sposobu na to, by zacząć uprawiać sport – kup karnet na siłownię. Często wydane pieniądze są już wystarczającą motywacją. Niezależnie od tego, czy wybierzemy bieżnię, rowerek stacjonarny, czy sztangę – warto się przemóc.

Jeśli wolisz ćwiczyć w domu, to możesz kupić np. bieżnię na Sprzedajemy.pl.

Nordic Walking jesienią

Ci z nas, którym kapryśna, jesienna pogoda nie jest straszna i lubią aktywność outdoorową, powinni spróbować swoich sił w Nordic Walkingu. Ta dyscyplina nie ma ograniczeń wiekowych i nie wymaga ani specjalistycznej wiedzy, ani kosztownego sprzętu. Marsz z kijkami po miejskich parkach lub lasach może być też sposobem na wyjście we dwoje lub spotkanie ze znajomym.

kijki do marszu Nordic Walking

Squash – dlaczego warto?

Dzięki temu, że squasha uprawia się na hali, można to robić przez cały rok. Co więcej, to bardzo intensywny, ale krótkotrwały wysiłek, który poprawia wydolność organizmu i pozwala na szybkie spalanie kalorii. Poza tym wpływa pozytywnie na serce i układ oddechowy. Co więcej – to świetna zabawa, zwłaszcza dla osób, które lubią rywalizację.

Rakietę do squasha znajdziesz na stronie www.sprzedajemy.pl.

Jesień w rytmach zumby

Jeśli sport, któremu towarzyszy muzyka to coś, co najbardziej lubisz – wybierz zumbę. To połączenie tańcai aerobiku, które zainspirowane jest latynoskimi rytmami. Wbrew pozorom nie potrzeba jakichś szczególnych zdolności tanecznych. Zumba ma przede wszystkim bawić. Rozgrzewa i wyzwala energię. A co najważniejsze – świetnie wpływa na sylwetkę i… nastrój.

Joga dla spragnionych harmonii

Choć wiele osób kojarzy jogę z religią, na stale zagościła w klubach fitness. To doskonałe zajęcia dla wszystkich tych, którzy nie lubią zbyt dynamicznej aktywności, ale chcą zrobić coś dla swojego ciała. Ćwiczenia wykonuje się skupiając uwagę nie tylko na precyzji ruchu, ale też oddechu. Właśnie dlatego to świetna dyscyplina dla osób, które chcą nieco zwolnić tempo życia, poprawić swój nastrój, kondycję i uelastycznić ciało.

Na Sprzedajemy.pl kupisz akcesoria do jogi.

Jak widać – możliwości jest wiele. To, co wybierzemy zależy od naszych preferencji i predyspozycji. Niezależnie od tego, czy będzie to basen, siłownia, czy joga – grunt, by jesienią nie rezygnować z aktywności fizycznej.

Odpowiedz