Co robić w Halloween?

Jak wiadomo, ostatni dzień października to Halloween. Mimo, że święto duchów najhuczniej jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii, z roku na rok przybywa jego zwolenników także w Polsce. Warto jednak pamiętać, że nie jest to święto wyłącznie dla dzieci, które chodzą po domach z hasłem: „cukierek albo psikus”. Tego dnia także dorośli mogą się świetnie bawić. Niestety w tym roku 31. października wypada w poniedziałek, tak więc upiorne świętowanie odbędzie się raczej wcześniej, w sobotni wieczór. Tylko co robić w Halloween?

lampiony z dyni na Halloween


Impreza Halloween w domu – jak ją zorganizować?

Impreza w klimacie rodem z horroru to doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy uwielbiają spotkania ze znajomymi. Tego wieczoru można ich zaprosić do siebie. Wysyłając zaproszenie warto zaznaczyć, że jest to przebierana impreza i mile widziane są osoby w upiornych kostiumach. Ważna jest też dekoracja domu – lampion z wydrążonej dyni, pajęczyny, nietoperze zwisające z sufitu i inne mniej lub bardziej przerażające gadżety. Świetnie będzie, jeśli także przygotowane przez nas przekąski będą w kształcie duchów, mumii i innych potworów.

Dekoracje na Halloween znajdziecie na Sprzedajemy.pl.

dekoracja na Halloween w kształcie oczu

Gdzie się bawić w Halloween?

Jeśli nie mamy tolerancyjnych sąsiadów lub wolimy zabawę na mieście, możemy w Halloween udać się do klubu nocnego. W większości z nich tego wieczoru organizowane są tematyczne, przebierane imprezy. Czasami z nagrodami. Tylko najpierw musimy przygotować kostium. Jeśli nie mamy pomysłu lub zdolności, to możemy kupić gotowy strój na Sprzedajemy.pl.

przebranie na Halloween

Maraton horrorów, czyli noc z filmami grozy

W Halloween można też udać się do kina na nocny maraton filmowy. Ma go w ofercie wiele z nich. Jeśli jednak fotel w salonie jest dla nas wygodniejszy niż ten w multipleksie lub nie wiemy, czy wytrzymamy całą noc w kinie, to możemy zorganizować seans filmowy w domu. Tylko dla siebie, albo także dla bliskich lub znajomych. W tym celu warto przygotować wiele filmów, by móc wspólnie zdecydować, który obejrzymy. Warto szukać używanych płyt DVD, gdyż często sprzedawane są w tematycznych zestawach w atrakcyjnych cenach.

horrory na DVD

To jak? Co robicie w Halloween?

Odpowiedz