Herbaciane akcesoria na Sprzedajemy.pl

Ciepła herbata to lekarstwo na całe zło. Kiedy wracamy zziębnięci po jesiennym spacerze, to właśnie kubek herbaty pozwala nam docenić, jak fajnie jest w domu. W pracy ten sam kubek herbaty pozwala przystanąć na chwilę i skoncentrować się. Pita w porcelanowej filiżance dobra herbata może być też prawdziwym rarytasem, którego – jak angielska królowa – „zażywamy” od czasu do czasu.Herbata na świecie

Podobno tysiące lat temu do miseczki wrzątku na stole chińskiego cesarza wpadł listek herbaty i tak zaczęła się oszałamiająca kariera tego napoju. Od tego czasu herbata stała się stałym elementem zarówno wielkiej historii – wyrzucenie za burtę transportu herbaty pomogło zapoczątkować rewolucję amerykańską – jak i naszej codzienności. To przy herbacie zapadały najważniejsze decyzje dotyczące losów zarówno świata, jak i naszego własnego podwórka. Teraz herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Pod różną szerokością geograficzną parzy się ją i podaje na wiele sposobów – Rosjanie podają ją jako mocny „czaj” w samowarze, a Japończycy stworzyli z parzenia herbaty cały rytuał.

Herbaciane akcesoria

Herbatę warto pić. Mamy do wyboru wiele jej rodzajów, z których każdy ma swoje szczególne właściwości. Czarna herbata wspomoże koncentrację, zielona uspokoi i korzystnie wpłynie na skórę. Żeby jednak picie herbaty było prawdziwą przyjemnością, niezbędne są akcesoria do jej zaparzania. Podstawą jest czajnik lub zaparzacz – w zależności od upodobań możemy wybrać stylowy, porcelanowy imbryk w stylu retro, ceramiczny czajnik o nowoczesnym wzornictwie czy szklany zaparzacz, który posłuży nam też do kawy. Na  prawdziwych koneserów czekają natomiast oryginalny serwis do herbaty Rosenthala datowany na lata 30. XX wieku czy piękny ręcznie malowany samowar, który bez wątpienia zamieni parzenie herbaty w prawdziwe wydarzenie. Nie zapomnij też o odpowiednich naczyniach do podawania napoju – na Sprzedajemy.pl znajdziesz niezwykłe filiżanki i kubki, a także dzbanuszki do podawania mleka. Dobra herbata potrzebuje troski, zadbaj więc też o jej odpowiednie przechowywanie – świetnie w tej roli sprawdzą się ozdobne, drewniane pojemniki.

Odpowiedz