Podręczniki akademickie…

Kiedy poważni panowie i panie w togach słuchają Gaudeamus Igitur, Ty rozpoczynasz kolejny rok w swojej karierze studentka lub studentki – starasz się sensownie ułożyć swój plan zajęć, umawiasz się z niewidzianymi przez całe wakacje znajomymi i rozglądasz się za dobrze skomunikowaną, sympatyczną i niedrogą stancją. Jeżeli decydujesz się na przeprowadzkę na pewno wiesz, jak uciążliwe może być mozolne pakowanie ostatnich kilku miesięcy lub lat swojego życia do waliz, toreb i pudeł, a potem ich transport do nowego miejsca zamieszkania. Jest jednak sposób, w jaki możesz sobie ułatwić to zadanie. Co waży najwięcej i zajmuje najwięcej miejsca w kartonowych pudłach? Książki, a szczególnie opasłe akademickie tomy. Może warto zrobić w swoich zbiorach małą inwentaryzację i sprawdzić, które z twoich akademickich podręczników są Ci naprawdę potrzebne? Podpowiadamy – pozbądź się tych, które:

  • Są wyryte w Twojej pamięci od pierwszej do ostatniej strony. Na pewno masz na swojej półce takie pozycje, z którym spędziłeś długie wieczory, przygotowując się do ważnych egzaminów. Najwyższy czas przekazać komuś innemu to narzędzie do zdobywania wiedzy, którą Ty już posiadasz!
  • Przyprawiają Cię o mdłości. Te ważne egzaminy, które pożarły kawał Twojego życia, te straszne naukowe prace, które czytałeś pod przymusem… Myślisz o spaleniu ich na na stosie, co niewątpliwie byłoby świetną zabawą, ale czy nie lepiej będzie zamienić je na szeleszczącą gotówkę?
  • Nigdy do niczego Ci się nie przydadzą. Każdy w trakcie swojej edukacji trafia na przynajmniej jeden przedmiot, który nie-wiadomo-co-robi w jego planie zajęć, nijak nie pasuje do profilu studiów i ma się wrażenie, że ktoś wymyślił ten kurs tylko po to, żeby odstraszyć część studentów. Zakuwasz, zdajesz, zapominasz i skupiasz się na ciekawszych przedmiotach. Tymczasem książki z syllabusa do tego egzaminu zalegają na Twoim regale, przypominając Ci, ile czasu straciłeś na nudnych wykładach. Pozbądź się tych przykrych wspomnień dzięki Sprzedajemy.pl :)
  • Tych, które trafiły do Twojej kolekcji przez przypadek. Przeglądając swój zbiór natrafiłeś na niezwykle ciekawą pozycję o tytule Identyfikacja parametrów krzepnięcia stopów odlewniczych na przykładzie żeliwa szarego? Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że studiujesz psychologię/medycynę/informatykę (niepotrzebne skreślić). Za nic nie możesz sobie przypomnieć, jak ta książka znalazła się na Twojej półce, zaczynasz sobie zadawać ważne pytania, jak: „czy to znak?”, „czy moja podświadomość bez porozumienia ze mną interesuje się odlewnictwem?”, „to musiało być na tamtej imprezie, coś musiałem/am na to wymienić, ale co?”. Sprzedajemy.pl pomoże Ci pozbyć się tego dziwactwa.

Nie ma lepszego momentu na sprzedanie swoich niepotrzebnych podręczników, niż teraz. Poza uwolnieniem Twoich półek, zyskasz też finansowo, a podreperowanie budżetu to coś, czemu żaden student nie odmówi. Pomyśl, ile biletów do kina czy wieczornych wyjść z przyjaciółmi sfinansujesz dzięki sprzedaży książek. Możesz już zacząć przeliczać strony na złotówki :)

Odpowiedz