Islandia – największe zaskoczenie Euro 2016

Islandia – kraj maskonurów, owiec i dobrej muzyki. Kraj tak mały, że w trakcie gry piłkarze muszą uważać, by piłka nie wylądowała w Oceanie Arktycznym. Kraj, który po raz pierwszy awansował do jakichkolwiek mistrzostw i od razu przyczynił się do płaczu Cristiano Ronaldo. Poznajcie historię piłkarskiego kopciuszka.

Islandia flaga

1. Początki islandzkiej reprezentacji

Islandzka drużyna piłkarska może się pochwalić długą i barwną historią. Jej początki sięgają roku 1921 roku. Udało im się wtedy zwyciężyć z morderczym przeciwnikiem, jakim były Wysypy Owcze. Od tamtej pory, przez ponad 90 lat, praktycznie nic im nie wychodziło. Euro 2016 to pierwsza większa impreza, na którą udało im się awansować.

piłkarzyki

Poczuj emocje mistrzostw, grając w piłkarzyki ze sprzedajemy.

2. Ronaldo płakał jak remisował

Jednym z najlepiej zapamiętanych obrazów tych mistrzostw z całą pewnością będzie mina Cristiano Ronaldo, który nie wierzył, że Portugalia zremisowała z Islandią. Na pewno uronił niejedną łzę po tym, gdy dowiedział się, że jego reprezentacja znajduje się niżej w klasyfikacji. Islandia w mistrzowski sposób wygrała też z Austrią. Zobaczcie jak cieszył się islandzki komentator z tego sukcesu:

3. Bitwa o Anglię

W 1/8 finału spotkają się dwie wyspiarskie drużyny. Anglicy mogą przegrać wszystko, Islandia może wszystko wygrać. Trzeba jednak przyznać, że północny kraj zamieszkują sympatyczni ludzie. Jedna z firm zaproponowała reprezentacji Anglii wakacje na Islandii, uznając, że po przegranej natychmiastowy powrót do kraju może nie być najlepszym rozwiązaniem.

maskonur islandia

Odpowiedz